Hollywood, fabryka snów. W rzeczywistości jest to często nie tyle fabryka snów, co koszmarów, ponieważ życie tam jest znacznie bardziej wymagające niż w najdzikszej dżungli, a do tego presja zawodowa i presja fanów, jaka pojawia się w stosunku do wszystkich, a w szczególności aktorów, jest po prostu przytłaczająca. Co więcej, nasze drobne grzeszki zazwyczaj nie ujrzą światła dziennego lub przejdą bez jakiegoś wielkiego echa. Ludzie w Hollywood są jednak cały czas na świeczniku i każde ich potknięcie jest z lubością smakowane przez miliony ludzi na całym świecie. Co gorsza, istnieje grupa ludzi wyspecjalizowana w wyciąganiu wszystkich brudów na światło dzienne i nie są to tylko słynni paparazzi. W związku z tym nie ma mocnych, by skandale non stop nie trzęsły Hollywood i gdybyśmy mieli tutaj stworzyć pełną ich listę, byłaby ona wielkości książki telefonicznej. Przywołajmy kilka z nich, które są albo w miarę świeże, albo zapadły nam wszystkim w pamięć wyjątkowo mocno.

  Winona Ryder i jej lepkie palce

Czasami skandale mają w sobie także element edukacyjny. W przypadku aktorki Winony Ryder nauczyliśmy się nowego słowa: kleptomania. Słowo to oznacza osobę uzależnioną od kradzieży, a konkretnie od emocji, jakie taka kradzież powoduje. Bohaterka afery została przyłapana na wynoszeniu ze sklepów bardzo drogich torebek. Próbowała się tłumaczyć, ze w ten sposób przygotowywała się do roli, ale sąd nie dał wiary jej tłumaczeniom i afera skończyła się nie tylko wielkim skandalem, ale także jak najbardziej prawdziwym wyrokiem skazującym za kradzież przedmiotu o znacznej wartości.

Skandal czy nie skandal

Przed kilkoma laty wielki skandal związany był z aktorem o nazwisku Joaquin Phoenix. Postanowił on pewnego dnia, ze rzuca aktorstwo i od teraz będzie raperem. Jego metamorfoza była szokująca. Z amanta w średnim wieku stał się brodatym, zazwyczaj brudnym, lumpem, który w różnych programach rozrywkowych dla osób karmiących się plotkami pojawiał się często pod wpływem narkotyków lub alkoholu. A nieraz obu tych substancji. W końcu, po wielu miesiącach, przyszedł do studia jednego z bardziej znanych gospodarzy programów rozrywkowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie był idealnie ogolony, w garniturze i bez cienia nałogów. Okazało się, że cała metamorfoza była jedynie eksperymentem, który miał pokazać, jak łatwo jest manipulować swoim wizerunkiem. Skandal związany był przede wszystkim z tym, jak zareagowali na to ludzie, ponieważ bycie zrobionym na szaro nie jest specjalnie przyjemne.

Antysemityzm Walecznego Serca

Jak wszystkim nam zapewne wiadomo, polski antysemityzm nie istnieje i jeśli ktoś o nim mówi, to dlatego, że steruje nim żydowski antypolski rząd światowy nienawidzący Polski i Polaków. Cóż, ten spisek w pewnym momencie dotknął także Mela Gibsona. Najpierw Żydzi go upoili alkoholem, a następnie zmusili do prowadzenia samochodu. Kiedy w czasie kontroli drogowej pan Gibson powiedział, co sądzi o Żydach w kontekście tej konkretnej sytuacji oraz wszystkich problemów świata, którym co do jednego są winni oczywiście Żydzi, oburzone kręgi syjonistyczne na długi czas praktycznie uniemożliwiły mu pracę w zawodzie. A mówiąc zupełnie poważnie, nie był to pierwszy tego typu eksces znanego aktora i producenta. Pierwszym była słynna „Pasja”, czyli antysemicki film zaliczany przez wielu do gatunku snuff.

Miłość jest ślepa. Czasami za bardzo

Woody Allen to postać nietuzinkowa i takie określenie jest poważnym niedopowiedzeniem. Mówi się, ze o jego życiu można by nakręcić kilka filmów, a nawet sag filmowych. I bynajmniej nie jest to jedna z postaci znanych z tego, że są znane. Allen to mistrz kina. Niestety, na niwie prywatnej wiodło mu się zazwyczaj znacznie gorzej. Jednym z jego nieudanych związków okazał się później przepustką do związku udanego. Allen ożenił się bowiem z adoptowaną córką swojej poprzedniej partnerki. W momencie ślubu był od niej ponad dwa razy starszy i chociaż ich związek wydaje się stabilny, jest to cały czas kolec w boku bardzo dużej części świata Hollywood. Nawet teraz, po wielu latach, tworzone są regularnie różne listy otwarte i podobne akcje wtrącania się w życie prywatne twórcy zorganizowane przez rożnego rodzaju aktorki i inne postaci tego światka.

Matczyna miłość w wykonaniu Joan Crowford

Jednym z najlepszych sposobów na wywołanie skandalu jest ponarzekanie na nieżyjących już rodziców. W taki sposób w pewnym momencie postanowiła zaistnieć adoptowana córka Joan Crowford. Dzisiaj różne ekscesy na linii rodzic-dziecko zdarzają się regularnie i każdy z nich jest momentalnie wywlekany na światło dzienne. Crowford zmarła jednak w roku 1977, a wtedy jeszcze nie było aż takiego dostępu do życia gwiazd. Książka o rzekomo patologicznej matce ukazała się rok po jej śmierci. Córka zarzucała jej, że była nieczułą egoistką uzależnią od alkoholu, która miała zwyczaj znęcania się nad dziećmi. Ile w tym prawdy? Zweryfikować twierdzeń zawartych w książce nie udało się nigdy.

Nagrania igraszek miłosnych lubią wypływać

Sekstaśmy są już dzisiaj dla nas codziennością. Zdążyliśmy się do nich przyzwyczaić na tyle, że nawet metoda na zaistnienie poprzez opublikowanie czegoś takiego przestała na ludzi działać. Jednym z pierwszych przypadków wycieku takiej taśmy do szerszego grona osób była taśma Roba Lowe’a. W tym czasie tego typu nagrania budziły wielka ciekawość i samo ich istnienie było problemem. W tym przypadku było znacznie gorzej, ponieważ była to grupowa scenka rodzajowa, która w dodatku przedstawiała przynajmniej jedną niepełnoletnią osobę.

Niewinny Fatty Arbuckle?

Oskarżenia o gwałt są dzisiaj normalnością i zazwyczaj nie mają absolutnie nic wspólnego z rzeczywistością. Pierwsza taka sytuacja była jednak zupełnie inna. Aktor kina niemego, Fatty Arbuckle, zorganizował imprezę, której nie przeżyła Virginia Rappe. Został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Chociaż sąd go uniewinnił, jego kariera była skończona.