Cześć, cieszę się, że wpadłeś i że chcesz poznać mnie bliżej.

Jeśli kiedykolwiek spotkałeś na swej drodze kogoś, kogo irytowało Twoje „inne” podejście do świata, bo przecież każdy musi iść za tłumem, to witaj w domu.

Niejednokrotnie zostałem uznany za dziwaka, który wierzy w nieprawdziwe historie. Ale czy naprawdę posiadamy 100% pewność do wszystkiego, co nas otacza? Czy w pełni wiemy, co tak naprawdę się dzieje wokół nas? Czy kiedykolwiek na ogólną prawdę odpowiadaliśmy pytaniem? Czy w rozmowie ze znajomymi dzielimy się swoimi wątpliwościami na jakiś temat? Czy każdą podaną nam informację przyjmujemy za prawdę absolutną z którą dyskutować nie wolno? Czy nie uważasz, że ktoś może chcieć zataić prawdę przed opinią publiczną, bo mogłaby ona wywołać panikę i zburzyć wszystkie dotychczasowe systemy polityczne, ekonomiczne, militarne czy też gospodarze?

Właśnie. Często słysząc coś w mediach w naszej duszy gra małe rozdarcie, jednak po kilku dniach o nim zapominamy. Wracamy do naszych codziennych obowiązków i nasze życie znowu wraca na właściwe tory. Wydaje się nam, że wszystko jest tak jak być powinno. I kropka. Ale czy Ty też czasem odczuwać niepewność?

Muszę przyznać, że od zawsze lubiłem wiedzieć więcej. Zwykłe, sztampowe odpowiedzi na pytania, nie zadowalały mnie. Żadne z nich nie były aż nazbyt wyczerpujące, bo przecież nigdy, żadna historia nie jest jednoznaczna. Za daną historią stoją konkretni ludzie, realne problemy, kontekst ówczesnego okresu. I mówi się przecież, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

Uważam, że nie można postrzegać świata zero-jedynkowo. Posiada on znacznie więcej barw niż mogłoby się nam wydawać. Dlatego warto mieć otwarty umysł i patrzeć na wszystko w znacznie większej perspektywie niż dotychczas. Kwestionowanie uznanych prawd i wersji wydarzeń uczy krytycznego myślenia. Wiesz więcej, bo pytasz, sprawdzasz, rozglądasz się za nowymi informacjami. Nie przyjmujesz wszystkiego od razu. Myślisz po swojemu.

Do tego Cię zachęcam i właśnie tutaj, na mojej stronie możesz przekonać się, jak kolorowy bywa świat.

Cieszę się, że mogliśmy się poznać. Teraz możesz rozpocząć wędrówkę po największych skandalach w historii. Zobacz w innym świetle to, o czym uważasz, że wiesz wszystko i nic nie jest w stanie cię zaskoczyć, ani zdziwić. Jesteś pewny? Przekonaj się sam.